Prober to s námi

Potřebuješ se svěřit nebo poradit? Jsme tu pro tebe

Poradna a chat pro děti a mladé dospělé do 26 let

Chat

 • KAŽDÁ STŘEDA 15:00 - 17:00 (kromě svátků) 
 • KAŽDÝ ČTVRTEK 15:00 - 17:00 (kromě svátků)
 • Chat je anonymní a je v českém jazyce.
 • Délka jednoho chatu je max. 90 minut. 
 • Jak začít? Klikni na IKONU vpravo dole nebo jdi na chat.prodialogforum.cz.
 • Chat je ZDARMA.

Email poradna

 • NONSTOP
 • Psát můžeš česky nebo anglicky.
 • Odpovíme ti do 5 dní.
 • Napsat nám můžeš přes formulář tady na stránce (viz níže) nebo rovnou na email proberto@prodialogforum.cz
 • Emailování je ZDARMA.

Níže najdeš odpovědi na otázky, jak chat a email poradna fungují. Pokud tě zajímá ještě něco jiného, můžeš se na to zeptat přímo v chatu nebo při psaní emailu do poradny.

Je chat anonymní?

ANO. Na chat se můžeš přihlásit pod přezdívkou a zůstat v anonymitě. Nemusíš nám sdělovat ani svůj věk.

Budeme si na chatu tykat nebo vykat?

Chat je pro děti a mladé do 26 let. Do 15 let ti budeme spíše tykat a ty nám vykat (pokud se nedomluvíme jinak), pokud ti je 15 let a více, můžeme si vzájemně vykat.

Jaká témata můžu na chatu probírat? 

Skoro všechna. Chat je zde proto, aby ses mohl ptát a svěřovat s tím, cos zatím nikomu jinému nemohl/a říct. Ať se to týká něčeho doma (hádky, křik rodičů, moc těžký tresty, někdo se nechová hezky k tobě nebo sourozencům, nebo něco doma chybí, alkohol nebo jiné drogy doma), něčeho ve škole (šikana, strach o kamarády, osamělost mezi spolužáky), něčeho v tobě (vlastní sexualita, "blbý" myšlenky, sebepoškozování, úzkosti) nebo ještě něco jiného.

Dozví se někdo o tom, co jsme si na chatu psali?

Je naší povinností zachovávat mlčenlivost, takže ne, nedozví. Vše, co si píšeme, zůstává ve formě krátkého zápisu k dispozici jen nám tady, v odborném týmu. 

Výjimkou jsou  vážné situace, kdy je ohroženo tvoje zdraví nebo život. Snažíme se v té chvíli společně s tebou hledat praktickou pomoc. Když se domluvíme, můžeme volat i my. Jsi to totiž ty, kdo můžeš kdykoli z anonymity vystoupit, pokud se rozhodneš svou situaci s naší pomocí řešit.

Chat je anonymní, takže i když máme ze zákona povinnost předat takovou informaci na Odbor sociálně právně ochrany dítěte (OSPOD), bez spolupráce s tebou tu udělat ani nemůžeme. Určitě tě na to ale včas upozorníme a vysvětlíme případný další postup. zejména pokud se ti děje něco, co spolu pojmenujeme jako týrání, zanedbávání či zneužívání.

Můžu na chatu mluvit jen s jedním člověkem?

Na chatu se střídáme podle služeb, takže je pravděpodobné, že nepotkáš vždy stejné lidi. Nicméně každý na službě je plně připraven ti věnovat plnou pozornost a podporu.

Co mám dělat, když mi nejde se přihlásit do chatu?

Může se stát, že celá stránka nebo chat nefungují. Zkus obnovit okno, restartovat prohlížeč, otevřít web v novém anonymním okně nebo se znovu přihlásit.

Jak zůstanu anonymní, když napíšu na email poradnu?

Do mailu nemusíte uvádět jméno, příjmení ani jiné osobní údaje. Jediný údaj, který potřebujeme, abychom ti mohli odpovědět, je email. Ten ale nikde nesdílíme, ani to, cos napsal/a - přečte si to jen poradenský tým, který pro tebe dává dohromady odpověď. 

Pokud chceš 100%ní soukromí, můžeš si založit speciální email jen pro psaní si s námi - email, který jinak vůbec nebudeš používat.

Formulář email poradny

PROBER TO s námi

Trápí tě něco doma, ve škole nebo něco na duši a hledáš, komu se svěřit? Pokud ti stačí, že ti odpovíme do 4 dní, napiš nám, odpovědi budeme věnovat zaslouženou pozornost

Pokud řešíš něco "teď hned", pak kontaktuj linky důvěry nebo jiné krizové služby, které mohou reagovat ihned. Jejich seznam najdeš třeba na portále Nevypusť duši.

Projekt CHAT PRO DĚTI A MLADÉ DOSPĚLÉ je financován Evropskou unií v rámci  ESF projektu.