Podpořte nás

Přidejte se k naší práci. Čas a trpělivost, které naši klienti potřebují, je k nezaplacení.

Podpořte i Vy naději dětí žít v rodinách, kde se situace řeší dialogem, nikoli násilím.

Příspíváte k celospolečenské změně, a také pomáháte tvořit "Nové začátky" konkrétních rodin našich klientů.

Pro Dialog "wishlist" na letošní rok

 

Vyberte si, na který bod z našeho letošního "wishlistu" by váš příspěvek měl být určen, a my vás budeme průběžně informovat o průběhu jeho plnění.

1// Plánujeme rozšíření našeho týmu. Asi vás nepřekvapí, že jen malé procento rozvodů, přes veškerou snahu rodičů, probíhá hladce, možná jste to u někoho ve svém okolí i zažili. V celé ČR je pouze 10 organizací, které pracují s rodinami v období, kdy rodiče procházejí bouřlivým soudním procesem a děti přicházejí o možnost kontaktu s jedním z rodičů (i prarodičů). Rádi bychom posílili náš tým o dalšího profesionála. Příspěvkem ve výši 20.000 Kč přispějete na 0,5 měsíce práce odborného pracovníka.

2// Rádi bychom zvýšili své šance k získání grantů. Jako mnoho neziskovek v České republice, i my se snažíme financovat svou práci z dotací a grantů. Udělení grantů jsou často podmíněna finanční spoluúčastí organizace. Věříme si, že naše projekty máme dobře popsané, ale váš příspěvek může významně přispět k tomu, že si troufneme o grant vůbec zažádat. Příspěvkem ve výši od 7.000 Kč podpoříte našeho externího fundraisera na půl úvazku.

3// Doufáme, že letos snáze překleneme období, než obdržíme grantem přislíbené finance. I když víme, které dotace a v jaké výši obdržíme na daný rok, čekáme někdy na jejich "fyzické" doručení i několik měsíců. Jsme proto velmi rádi za dárce, kteří svými pravidelnými, byť menšími, příspěvky pomáhají toto období překlenout a udržet tak naši organizaci v chodu. Díky tomu můžeme rodinám našich klientů poskytovat kontinuální podporu a čas na stabilizaci v náročném životním období, které, z naší mnohaleté zkušenosti, trvá nejméně jeden rok - typicky to znamená, že dítě může pravidelně vídat toho rodiče, se kterým by bez naší podpory nemělo šanci se vidět. Příspěvkem ve výši 15.000 Kč zabezpečíte provoz našeho pracoviště na 1 měsíc.

4// Rádi bychom rozvíjeli svou finanční soběstačnost i mimo granty a rádi bychom do týmu přijali fundraisera/PR specialistu jako interního člena týmu. Vítáme pravidelný měsíční příspěvek ve výši 5.000 Kč na práci člověka, který by pomohl nejen budovat vztah s donory, ale mohl by se věnovat také tomu, abychom mohli mnohaleté zkušenosti sdílet s odbornou i laickou veřejností.

5// Na vytvoření a udržení pozice mentora, který by se staral o studenty VŠ, kteří mají zájem o praxi na našem pracovišti.

6// Na provoz dvou telefonů, které používáme pro komunikaci a telefonickou krizovou podporu klientů. Příspěvkem ve výši 2.000 Kč zařídíte, že 1 měsíc bude moci 60 rodičů svou aktuální krizi řešit s námi a ne se svými dětmi nebo přes své děti.

7// Náplně a papíry do tiskárny, drogerii a občerstvení. Vítáme přímé dar v podobě tonerů a papírů do tiskárny, základní drogerii a čisticí úklidové prostředky (toaletní papír, tekutá desinfekční mýdla, osvěžovače vzduchu, sáčky a filtry do vysavače, úklidové prostředky a prostředky na mytí nádobí.


Děkujeme všem, kdo jsou "v tom" s námi

Že fungujeme kontinuálně od roku 2012, je z velké části možné díky příspěvkům mnoha právních subjektů, soukromých osob a společností. Děkujeme za náš tým i za rodiny našich klientů.

Potvrzení o daru

Do výše 15% základu daně lze dary odečíst z daní. Pokud chcete toto své právo využít, napište nám, a samozřejmě vám na příspěvek vystavíme potvrzení. Více informací o možnostech odečtu z daní najdete např. v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.

Pošli to dál

Možná právě nemůžete poslat finanční dar, ale zamlouvá se vám, co děláme. Podpoříte nás i tím, že o nás řeknete lidem, o kterých se domníváte, že by nás podpořit mohli.