Seznam našich přání

1) Rádi bychom Vás požádali o pomoc při vybavování našich nových prostor

Opravdu nezbytně pro výkon našich aktivit potřebujeme zakoupit: 1 stůl, asi 8 židlí,  botník, 2 psací stoly a židle pro pracovníky. Malý stolek a 2 křesílka, koberce, záclony, konzole, lustry.

2) Příspěvek na nájemné 

Finančním příspěvkem pomůžete organizaci překlenout náročné období prvních měsíců roku, kdy finance z nových grantů a dotací ještě nebyly připsány na účet. Díky tomu pomůžete rodinám našich klientů poskytovat kontinuální podporu a čas na stabilizaci v náročném životním období, které z naší mnohaleté zkušenosti trvá nejméně jeden rok - prakticky to znamená, že dítě může pravidelně vídat toho rodiče, se kterým by bez vaší podpory nemělo šanci se vidět.

3) Příspěvek na pokrytí platu psychologa

Rádi bychom rozšířili náš tým, abychom mohli poskytovat pomoc pro více rodin z rizikových skupin, proto bychom rádi rozšířili náš tým o dalšího psychologa. V celé ČR je pouze 10 organizací, které pracují s rodinami v období, kdy rodiče procházejí bouřlivým soudním procesem a děti přicházejí o možnost kontaktu s jedním z rodičů a prarodičů.

4) Na provoz dvou telefonů, které používáme pro komunikaci a telefonickou krizovou podporu klientů

Příspěvkem ve výši 2.000 Kč zařídíte, že 1 měsíc bude moci 60 rodin svou aktuální krizi řešit s námi a ne se svými dětmi nebo přes své děti.

5) Rádi bychom koupili dva nové notebooky, pro výkon našich aktivit

Zakoupením notebooku zlepšíme a zkvalitníme péči o naše klienty distanční formou, obzvláště v současné době různých omezení se jedná o skvělý a bezpečný způsob asistovaných setkávání a práce s klienty. Zároveň se nám tento způsob osvědčil i v případě, kdy se jeden z partnerů nemůže fyzicky potkat s druhým, nebo pří velké dojezdové vzdálenosti, jelikož pomáháme rodinám z celé české republiky.

6) K zlepšení naší práce online formou bychom rádi využili terapeutickou hru


Archipelago je původní česká počítačová metoda nabízející strukturovanou, hravou a zároveň kreativní práci s dítětem, které zažilo rozchod rodičů. Hra vede k tomu, že dítě lépe přijme novou situaci v rodině a lépe se s ní vyrovná. Zároveň je zapotřebí, aby náš psycholog byl vyškolen pro tento druh práce s dětmi.


7) Mít vlastní dům se zahrádkou, třeba hodně malou

Tam bychom mohli bohatě rozvinout své aktivity. V domě by zároveň mohla bydlet malá komunita lidí, kteří chtějí být a pracovat spolu, nebo jedna rodina. Mohl by zde být i jeden byt pro krizový pobyt jednoho rodiče s dětmi, když by neměli kam jít. Byla by zde herna, dílna, tiché místnosti pro důvěrné rozhovory.

8) Podpořte nás materiálně

Vítáme přímé dary v podobě tonerů a papírů do tiskárny, základní drogerii a čisticí úklidové prostředky (toaletní papír, tekutá dezinfekční mýdla, osvěžovače vzduchu, sáčky a filtry do vysavače, úklidové prostředky a prostředky na mytí nádobí). Ocenili bychom deskové hry pro děti od 8 let.

Pro Dialog z.s. získal podporu dětí z družiny v podobě vyrobených Vánočních přáníček, jako poděkování za Váš dar obdržíte tyto přáníčka. Na důkaz díků, že jsme v tom všichni společně.

Vyberte si, na který bod z našeho letošního "seznamu přání" by váš příspěvek měl být určen, budeme vás průběžně informovat o průběhu jeho plnění, oceníme jakoukoliv výši příspěvku.


DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU, KAŽDÁ POMOC SE POČÍTÁ 😊.