Hýbete se rádi? Sbírejte pohybem body pro náš projekt v aplikaci od ČEZ - EPP Pomáhej pohybem

Získali jsme možnost vysportovat si příspěvek od Nadace ČEZ na projekt Léčba traumatu u dětí z rodin, kde vládne násilí a chronický konflikt. Pro získání částky 80 000 Kč musíme během čtyř týdnů nasbírat několik tisíc bodů v aplikaci EPP - Pomáhej pohybem. Projekt bude již brzy spuštěn, přidejte se k podzimnímu sportování s námi! Získá Vaše tělo, a dobrým skutkem i Vaše duše.

  • Pokud se chcete přidat a máte mobil iOS, Android a Windows Mobile, je téměř vyhráno. Aplikace funguje i jako tracker, takže budete mít o svém sportovním výkonu i přehled. Jak na to?
  • Stáhněte si aplikaci EPP Pomáhej pohybem (je zdarma), ve které je mnoho typů aktivit a mezi projekty k podpoření i ten náš, Léčba traumatu u dětí z rodin, kde vládne násilí a chronický konflikt.
  • Když jdete sportovat, aktivujte si GPS ve vašem mobilu.
  • Vyberte si typ aktivity (jízda na kole, běh, chůze...) a Zahajte aktivitu. Raději si po chvilce zkontrolujte, zda vám aplikace body opravdu připisuje.
  • Po skončení aktivity pošlete své body našemu projektu.

Děkujeme

Zaujala Vás možnost přispět naší organizaci, ale nemáte smartphone? Nevadí.

Podpořte naši činnost přímo na účet 3266963369/ 0800, pošlete tento email dalším přátelům. Nebo, pokud ve firmě, kde pracujete, existuje možnost podpořit vybranou neziskovku, řekněte nám o tom.

 

Popis projektu Léčba traumatu u dětí z rodin, kde vládne násilí a chronický konflikt

Děti v rodinách, kde se rodiče rozcházejí či se rozvedli, často trpí tím, že mezi rodiči dále pokračují spory, konflikty až násilí. Díky Vám můžeme rozšířit nabídku našich služeb rodinám, se kterými pracujeme, o aktivity přímo podporující děti. Do týmu přibude odborník specializující se na práci s dětským traumatem. Děti získají možnost získat odstup od své každodenní reality, v níž zažívají, že násilí a konflikty jsou jediným vzorcem, jak fungují partnerské vztahy. Získají také podporu v době, než rodiče dokáží zastavit či alespoň zmírnit svůj partnerský konflikt a věnovat více sil roli odpovědného rodiče.

Projekt podpoří děti v jejich psychické stabilizaci a uzdravování. Bezpečný a respektující vztah umožní dítěti úlevu, sejmutí viny, obnovování vlastní hodnoty, posilování vlastních zdrojů pro vyrovnávání se s aktuální náročnou situací, ve které se denně nachází. Psycholog bude také zastupovat stranu dítěte v různých kontextech, i při práci s rodiči a při jednání s úřady.

Pro Dialog, z.s.

Od roku 2012 pracujeme s rodinami, které se rozpadly a kde pokračující konflikty mezi rodiči ohrožují zdravý vývoj jejich dětí. Těžištěm naší práce je, v rámci ochrany základních práv dětí, napomáhat rodičům k obnově dialogu, který přinese úlevu jim i jejich dětem. Věnujeme se restorativní péči v rodinách, v nichž se projevovalo násilí nebo docházelo k trestným činům. Rodiny u nás čerpají aktivity podporující nový začátek, asistované kontakty, odborné poradenství, mediační a restorativní formáty.